77 75 73 71 69 67 65 63 62 61 60

Mezi námi to bude brzy lepší

8. května 2016 v 18:23 | Aine |  Deník
Přicházím do hospody jako poslední. U našeho stolu vidím Dvojku. A jako na potvoru jediné volné místo je jen u něj. Tak si přisedávám, objednávám si gina s tonicem a jsem vedle něj nesvá. Chce se mi utéct a zároveň se ho dotýkat. Jako kdybych byla rozdvojená. Jedna, rozumná, která říká, drž se od něj dál a druhá... která rozum nemá.

Píše mi kamarád, jeho spolubydlící, že se k nám nakonec připojí a staví se do hospody taky. Tak jim to oznamuju, Dvojka se na mě dívá stylem: "A proč to píše jako tobě?", a já slavím malé vítězství, že mu asi nejsem tak nějak u zadnice.


A pak to začíná. Letmé doteky. Tak, aby to nikdo neviděl. Rozum jde stranou. Baví mě to. Když jdu na záchod a zastavuju se u jeho spolubydlícího a bavím se s ním, pozoruje mě. Viděla jsem to. Když se s ním loučím a žertuju s ním, Dvojka se snaží upoutat mou pozornost pod stolem. Vadí mu to, nebo v to aspoň doufám, že mu to vadí.

Kolem jedenácté přícházíme s nápadem, že pojedeme do vedlejšího města na jídlo. Jelikož Dvojka a můj kamarád nepili, tak jedeme v šesti lidech. Sedím v autě od Dvojky s kamarádkou a kamarádem. Dáváme si jídlo a odjíždíme zpátky. Řešíme, jestli půjdeme ještě do klubu. Kamarád s kamarádkou nechtějí jít, druhá kamarádka s kamarádem v druhém autě jdou a my s Dvojkou jsme nerozhodní. Nakonec se přikláníme k tomu, že taky nepůjdeme a kamarád je na mě naštvaný. Přemlouvá mě, ale vymlouvám se na to, že jsem moc unavená. Houby, spíš si chci užít s Dvojkou.

Dvojka odveze kamarádku s kamarádem a ocitáme se o samotě.
"A co ty? Jdeš teda taky domů?" ptá se mě.
"Asi jo."
Autem jede směrem k mému domovu. "Však nemusíš zajíždět až ke mně, já to dojdu pěšky." Stejně oba dva víme, že skončíme spolu, tak to neprotahuj.
"Ne, v pohodě." Rád si se mnou hraje.
"Jak myslíš." Stejně to nevydržíš.
"Tak dobře, vyhodím tě teda u mě před barákem," pokrčí rameny. Jako bych to neříkala.
Zastavuje před svým barákem a oba dva vystupujeme. "Tak já jdu." Jsme oba dva stejní. Hrajeme si se sebou. Chodíme na to oklikou, ale stejně od začátku večera víme, že spolu dneska skončíme.
"Domů?" ptá se.
Otáčím se na něj a koukám se na něj. "A kam jinam?"
Mrkne na svůj barák. "Třeba do třetího patra?"
A tak jdu.

Vcházím do jeho bytu a fakt upřímně doufám, že jeho spolubydlící, můj kamarád, už dávno spí. A tak zaplouváme oba dva k němu do pokoje, kde si spolu užijeme, a pak ležíme na posteli vedle sebe a povídáme si. Chvíli mě škrábe na zádech a pak přestává.
"Už se mi nechce. Však pak tě bude škrabat někdo jiný."
"Hmm, to je fakt."
"Když můžeš spát i s jinými," pronese. Vážně ho zajímá tohle? Toto bych od něj nečekala.
"Od té doby, co jsem s tebou spala naposledy jsem s nikým nespala, nejsem ty," rýpnu si.

A později se zvedám, oblékám se a chystám se domů. Ptá se mě, jestli budu někomu říkat, že jsme spolu spali. Kroutím hlavou a říkám, že taková nejsem. Nebudu to vyprávět, hlavně ne našim společným přátelům. Pokládám mu tu stejnou otázku, ale odpovídá mi, že to nemá zapotřebí. Že se pak každý ptá a nemá to rád. Znovu ho ujistím, že nejsem taková, jako nějaká jiná, která to vypráví. Ptá se mě, kdo to říká.
"Falešná." Hlavně, jak jsem říkala, že jí už nebudu řešit.
"Aha."
"A tak... pořád s ní spíš, ne?" ptám se. Vím, že odpoví, že s ní spí, ale z celého srdce si přeji, aby mi řekl, že už ne. A i když to vím dlouho, když to potvrdí on... je to něco jiného. Bude to opravdové, skutečné. Žádné domněnky.
"Jo," přikývne.
"Tak proč s ní nejsi?" vyletí to ze mě dřív než to stihnu zarazit. Fakt se chceš bavit o ní?
Zasměje se. "Vidíš, to jsou přesně ty otázky. Proto nemám rád, když někdo něco ví."
"Tak proč?" ignoruju ho.
"Nemyslím si, že by nám to klapalo. Nemáme společné zájmy."

A tak odcházím a jdu domů. Až venku si uvědomím, že můj vztah s Dvojkou je ještě horší než jeho vztah s Falešnou. My dva si pomalu nemáme ani co říct. A to je snad ještě horší než nemít společné zájmy.

Zamyšleně bloudím domů a přemýšlím. O tom všem. Nevím, co dál. Nevím, co chci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama